04 czerwca br. w odbył zorganizowany przez gminę Krotoszyce się III Bieg Cysterski. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Legnicki Adam Babuśka. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodzonego w tym roku 25-lecia Powiatu Legnickiego.

Gościem honorowym i starterem  wydarzenia był Sekretarz Stanu, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.

III Bieg Cysterski, w którym wzięło udział ponad 130 biegaczy, miał szczególną oprawę, ponieważ oprócz crossowego 10-kilometrowego Biegu Open łączącego w sobie sport i odrobinę cysterskiej przeszłości  regionu, odbył się osobny I Bieg Open Samorządowców, w którym wystartowali samorządowcy Powiatu Legnickiego — gospodarze miast i gmin, a także radni. W biegu udział wziął gospodarz Powiatu Legnickiego Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Radny Łukasz Skoczek. Trasa była trudna i wymagała doskonałej kondycji. Imprezie towarzyszył pozytywny klimat, a na mecie najważniejsza była własna satysfakcja z osiągniętego wyniku.

Finaliści III Biegu Cysterskiego otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy  pamiątkowe medale. Powiat Legnicki ufundował dla zwycięzców smartwatche.

Gratulujemy.

Foto źródło: e-legnickie.pl