Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz oraz  Zastępca Prezesa Zarządu Bartłomiej Wiązowski podpisali umowy w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” z gminami: Legnica reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, Miłkowice – Wójt Gminy Dawid Stachura i Paszowice – Wójt Gminy Sebastian Oszczęda.

Udział w wydarzeniu wzięła Senator RP Dorota Czudowska.

Program „Ciepłe Mieszkanie” będzie wspierać zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Kwoty otrzymanych dotacji:

• Gmina Miłkowice: 4 875 000,00 zł,
  • Gmina Legnica: 21 410 900,00 zł,
  • Gmina Paszowice: 2 725 000,00 zł.

Dotacja umożliwi wymianę źródeł ciepła i termomodernizację lokali mieszkalnych.