W Legnicy podsumowano działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w roku szkolnym 2022/23.

Podczas uroczystości, w której wzięli udział m.in. Wicestarosta Legnicki Janina Mazur,  Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski, Wiceprzewodniczący Społecznej Rady Programowo — Doradczej TPD Henryk Babuśka, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody za czołowe miejsca w RANKINGU KÓŁ PRZYJACIÓŁ DZIECI 2022/23.

Przeważającą ilość czołowych miejsc zajęły koła z powiatu legnickiego.

Wśród kół, działających w przedszkolach I miejsce zajęło Przedszkole w Legnickim Polu, III miejsce – Przedszkole Goliszów. W klasyfikacji kół działających w szkołach wiejskich I miejsce zajęło Koło Przyjaciół dzieci przy Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach, II miejsce koło przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Legnickim Polu. Wśród kół miejskich III miejsce zajęły ex aequo koła przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Chojnowie i Szkole Podstawowej nr 1 w Prochowicach.

Przyznane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego odznaczenia otrzymali:

• Odznakę „Przyjaciel Dziecka”: Nadleśniczy Nadleśnictwa Legnica Dariusz Żubert
  • Odznakę „Przyjaciel Dziecka” z okazji 100-lecia TPD: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur
  • Medal wdzięczności — Urszula Bisiorek.

Ponadto Pani Elżbieta Kaźmierowska - przewodnicząca koła przy Szkole Podstawowej w Bieniowicach  otrzymała wyróżnienie w kategorii Działacz Roku, a Szkoła  Podstawowa w Bieniowicach została wyróżniona za wydarzenie roku, jakim uznano uroczystość jubileuszu 60-lecia Koła Przyjaciół Dzieci „Dar serca” i nadanie tej jednostce sztandaru.