W sobotę, 24 czerwca rodziny zastępcze z Powiatu Legnickiego świętowały Dzień rodzicielstwa zastępczego podczas 2. edycji Pikniku Integracyjnego „Rodzina bez barier”. Spotkanie odbyło się w siedzibie Letia Business Center w Legnicy, a jego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy. Piknik był nie tylko okazją do spotkania i integracji wszystkich rodzin zastępczych z Powiatu Legnickiego, a także miejscem radosnej zabawy dla dzieci.

Był także sposobnością do uhonorowania rodziców zastępczych, za ich codzienny trud. Gośćmi specjalnymi Pikniku byli Pan Adam Babuśka – Starosta Legnicki oraz Pani Janina Mazur – Wicestarosta Legnicki, którzy docenili wyjątkowe oddanie rodziców zastępczych i ich gotowość niesienia pomocy dzieciom oraz przekazali dla wszystkich rodzin zastępczych podziękowania i życzenia. Specjalne podziękowania za opiekę i troskę okazywaną codziennie dla powierzonych dzieci przekazała dla rodzin zastępczych także Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy – Pani Joanna Bałasz, która zwracając się do rodzin zastępczych podkreśliła ich wyjątkowe oddanie dla rozwoju rodzicielstwa zastępczego  w Powiecie Legnickim.

Podczas Pikniku przygotowano dla dzieci i rodziców zastępczych liczne atrakcje – zabawy ruchowe i wspólne tańce przy muzyce, zabawy na dmuchanych zabawkach, loterię i koło fortuny, pokazy zwierząt egzotycznych. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami a opiekunowie zastępczy dyplomami i upominkami.  Jak przystało na prawdziwy piknik, dla dzieci i dorosłych przygotowano także poczęstunek – lody, watę cukrową, popcorn i inne różnorodne smakołyki. O oprawę muzyczną Pikniku, po raz kolejny, zadbał Pan Jan Łukasz – Radny Powiatu Legnickiego, który poprowadził także animacje dla dzieci.

Spotkanie z okazji Dnia rodzicielstwa zastępczego zostało zorganizowane dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu licznych ofiarodawców, w tym m.in. Fundacji PKO Banku Polskiego, KGHM Polska Miedź S.A., Fundacji Espa, Fundacji LSSE oraz prywatnym darczyńcom. W Pikniku wzięli udział przedstawiciele instytucji wspierających wydarzenie, dyrektorzy placówek powiatowych oraz  instytucji gminnych, a także przedstawiciele mediów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiałów przygotowanych przez obecne na uroczystości media.