Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur gościli w naszym Starostwie Pana Stanisława Obertańca, który z okazji Jubileuszu 30-lecia legnickiego Radia wydał książkę pt.: „Jak to ze mną i radiem było”.

Spotkanie autorskie i promocja książki, w której uczestniczyli Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur odbyły się 29 czerwca br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie przybliżyło uczestnikom drogę życiową autora, a także  było okazją do rozmowy na temat najważniejszych wartości, takich jak: przyjaźń i szacunek.

Stanisław Obertaniec był założycielem i wieloletnim dyrektorem Muzycznej Elki, Radia eL, a potem Radia Plus Legnica. To aktywny członek opozycji demokratycznej w Polsce, legenda „Solidarności”, senator pierwszej kadencji, jeden z założycieli Porozumienia Centrum. Publikacja zawiera wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości, początków jego politycznej działalności i trudnych lat stanu wojennego. To opowieść, która przybliża także wciąż mało znaną historię „Solidarności” Zagłębia Miedziowego, a także pozwala lepiej zrozumieć, jak to się stało, że technik dentystyczny został senatorem i radiowcem.

Spotkania przebiegły w milej i sympatycznej atmosferze. Były okazją do wspomnień, które, choć minione na zawsze pozostały w pamięci.

Źródło foto: Radio Plus Legnica