gościliśmy w naszym Starostwie Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Piotra Wawrzynka — Biskupa Pomocniczego Diecezji Legnickiej.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński,  Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska–Soboń.

Spotkanie było okazją do przybliżenia historii Powiatu Legnickiego. Dało szansę wymiany refleksji i spostrzeżeń współczesnego świata. Pokrótce omówione zostały prowadzone inwestycje i działania na rzecz mieszkańców regionu, opieka nad zabytkami, a także podejmowane inicjatywy na rzecz naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich.

Ksiądz Biskup Piotr Wawrzynek  jest bardzo otwartym i radosnym człowiekiem. Jego entuzjazm, radość i optymizm udzielił się wszystkim. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i sympatyczna atmosfera.