w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisana została umowa z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej wspierającego edukację ekologiczną mieszkańców Dolnego Śląska.

Powiat Legnicki reprezentowali: Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska-Soboń. Powiat Legnicki na realizację programu otrzymał dotację w wysokości 150 000 zł.

Podczas podpisywania umowy Prezes Łukasz Kasztelowicz zaznaczył, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu angażuje się w lokalne projekty na rzecz ochrony środowiska, ponieważ  edukacja ekologiczna jest inwestycją w naszą przyszłość. Zaznaczył, że zwiększając świadomość przez odpowiednie działania, możemy stworzyć bardziej zrównoważony świat dla nas i przyszłych pokoleń.

Program Edukacji Ekologicznej w Powiecie Legnickim rusza we wrześniu.

Foto źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu