08 sierpnia 2023 roku w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A Starosta Legnicki pan Adam Babuśka wraz z przedstawicielem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy odebrał czek na kwotę 20 000,00 zł. Kwota zebrana dzięki pracownikom KGHM Polska Miedź przeznaczona zostanie na rehabilitację, kursy i pomoce naukowe dla dzieci z placówek opiekuńczo — wychowawczych i rodzin zastępczych.

Otrzymane środki, pan Starosta przekazał do dyspozycji pani Joanny Bałasz – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która wraz z zespołem zaplanowała dla podopiecznych spotkanie z Mikołajem i spełnienie małych marzeń wszystkich dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych oraz w domu dziecka na terenie naszego powiatu.