Dnia 8 sierpnia br. zakończył się termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu pn. „Gospodarstwo Przyjazne Naturze”. Konkurs skierowany był do właścicieli obiektów położonych przy domach jednorodzinnych oraz przy innych obiektach prywatnych na terenie Powiatu Legnickiego. Konkurs  współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach realizacji Kampanii Edukacyjnej pn. „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego.

Komisja Konkursowa na posiedzeniu w dniu 18 sierpnia br.   po obejrzeniu  gospodarstw zgłoszonych do konkursu przyznała:

• I miejsce – Pani Agata  Kupińska – właścicielka gospodarstwa w Biskupinie, gmina Chojnów;
  • Wyróżnienie – Pan Robert  Płachta – właściciel gospodarstwa w Gołaczowie, gmina Chojnów;
  • Wyróżnienie – Pan Adam Tymków  – właściciel gospodarstwa w Taczalinie, gmina Legnickie Pole.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w dniu 19 sierpnia br. podczas Gminno-Powiatowych Dożynek w Rokitkach.

Serdecznie dziękujemy  uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy.

Konkurs „Gospodarstwo Przyjazne Naturze” realizowany  w ramach projektu pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.