Dożynki Wojewódzkie, które w tym roku odbyły się w Szczepanowie w gminie Marcinowice, obchodzone są cyklicznie jako zwieńczenie dożynek gminnych i powiatowych.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Szczepanowie. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na boisko sportowe, na którym nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Po okolicznościowych przemówieniach odbyło się wyjątkowe  „Misterium chleba” w wykonaniu zespołów „Krąg” i „Mokrzeszów”.

Podczas uroczystości odbył się finał konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Wśród przepięknych, bajecznie kolorowych i wykonanych w ogromną precyzją wieńców znalazł się wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Kwiatkowice w Gminie Prochowice, który reprezentował Powiat Legnicki. Udział w prezentacji wieńca wzięli również druhowie z OSP Prochowice.

Nasza reprezentacja debiutowała na tego typu imprezie, a udział w niej był dla wszystkich dumą i zaszczytem. Umożliwił także zdobycie nowych doznań artystycznych i doświadczeń.

Komisja nie miała prostego zadania. Spośród kilkudziesięciu przepięknych wieńców z terenu Dolnego Śląska  wyłoniła zwycięzcę, a pozostali laureaci otrzymali upominki i podziękowania.