Zarząd Powiatu Legnickiego ogłasza konkurs plastyczny pn. „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT” skierowanego do dzieci i młodzieży  mieszkających na terenie powiatu legnickiego.

Uczestnicy mają za zadanie wykonać prace plastyczne wraz z krótkim opisem (do 300 znaków), w których przedstawią obraz swojej miejscowości w przyszłości, z uwzględnieniem elementów ekologicznych,  które mogą się pojawić do tego czasu.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie jednej pracy plastycznej. Dopuszcza się tylko prace wykonane w formacie A3 na papierze lub płótnie malarskim. Nie będą brane pod uwagę malowidła na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby, prace z plasteliny, bibuły, zapałek, materiałów sypkich i spożywczych itp.

Prace będą oceniane w kategoriach:

1. szkoły podstawowe — uczniowie klas I-III;
  2. szkoły podstawowe — uczniowie klas IV-VIII;
  3. szkoły ponadpodstawowe.

Cele konkursu:

• edukacja ekologiczna uczniów z terenu powiatu legnickiego;
  • aktywna i kreatywna promocja idei zrównoważonego rozwoju,
  • rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych wobec środowiska naturalnego oraz kształtowanie indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska;
  • aktywizacja do edukacji ekologicznej i badania problemów ochrony środowiska;
  • prezentacja problemów ochrony środowiska, z uwzględnieniem warunków lokalnych;
  • propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych, wyrabiając szczególną wrażliwość na otaczający świat;
  • rozwijanie zmysłu plastycznego i kreatywności wśród uczniów.

Prace można składać osobiście w biurze podawczym Organizatora (na parterze w holu budynku) lub przesyłać pocztą do siedziby Organizatora (Starostwo Powiatowe w Legnicy, Punkt Obsługi Interesantów, parter; pl. Słowiański 1; 59-220 Legnica) z dopiskiem na kopercie: KONKURS PLASTYCZNY pt.: „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT” w terminie od 8 września 2023 r. do 6 października 2023 r. O terminie decyduje data pieczątki wpływu, w przypadku prac przesłanych  pocztą  tradycyjną decyduje data stempla pocztowego.

Szczegóły w regulaminie konkursu oraz pod numerem tel. 76/72-43-418.  Zapytania można również przesyłać za pomocą korespondencji elektronicznej na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w terminie, o którym poinformujemy laureatów indywidualnie.

Do pobrania:

Konkurs „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT” realizowany jest w ramach projektu pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Plakat: Mój Eko Powiat za 25 lat