W środę 6 września odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w nowym składzie. Kadencja Rady trwała 4 lata i zakończyła się z końcem sierpnia. Zarządzeniem nr 64/2023 Starosty Legnickiego z dnia 21 sierpnia 2023 roku w sprawie powołania Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych, do nowego składu Rady na lata 2023 — 2027 weszli przedstawiciele instytucji i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Powiatu Legnickiego — Pani Agnieszka Mietelska — dyrektor GOPS w Miłkowicach, Pani Katarzyna Fabisiak — dyrektor GOPS w Kunicach, Pani Helena Jarosz — przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Terenowe w Chojnowie, Pani Agnieszka Redyk — pracownik PCPR w Legnicy — przedstawiciel Powiatu Legnickiego oraz Pan Piotr Janik — dyrektor DPS dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku.

W uroczystym posiedzeniu Rady uczestniczyli Pan Adam Babuśka – Starosta Legnicki oraz Pani Janina Mazur – Wicestarosta Legnicki, którzy wręczyli akty powołania członkom Rady powołanej na nową kadencję oraz przekazali podziękowania, zaproszonym na spotkanie, członkom Rady w poprzedniej kadencji – Pani Barbarze Oleś, Pani Annie Rosiak oraz Pani Bożenie Zakrawacz. W posiedzeniu wzięła udział także Pani Joanna Bałasz — dyrektor PCPR w Legnicy.

Spotkanie osób działających w ramach Rady przez ostatnie 4 lata i wybranych na kolejną kadencję, było okazją do cennej wymiany doświadczeń i podzielenia się zarówno dobrymi praktykami jak i bolączkami. Wszyscy uczestnicy spotkania zadeklarowali gotowość stałej współpracy na rzecz podnoszenia świadomości społecznej w zakresie potrzeb osób z niepełnosprawnościami i budowania środowiska przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady w nowym składzie wybrane zostało również  prezydium nowo powołanej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Funkcję przewodniczącego Rady na najbliższy rok powierzono Pani Agnieszce Mietelskiej, wiceprzewodniczącego — Pani Katarzynie Fabisiak, a obowiązki sekretarza — Pani Agnieszce Redyk.

Podczas swojego pierwszego posiedzenia Rada w nowym składzie omówiła najważniejsze zadania do realizacji w nowej kadencji, wśród których znalazły się przedsięwzięcia zmierzające do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, w związku z uruchomieniem w Powiecie Legnickim Zakładu Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu.