w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku po raz XXIV odbyła się wspólna Biesiada pod hasłem: „Przychodzi baba do lekarza…”.

Udział w tym wyjątkowym i będącym już tradycją wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Grabek, Radny Andrzej Rokitnicki oraz Dyrektor  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Joanna Bałasz.

Przybyłych na wydarzenie gości przywitał Dyrektor DPS „Prząśnik” Piotr Janik. Biesiada rozpoczęła się wspólnym gotowaniem, lepieniem pierogów i pieczeniem ciast. Uczestnicy podzieleni na grupy dali upust swojej kreatywności. Wspólne śpiewy, tańce, występy artystów i skecze, a potem rozgrywki sportowe i Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” sprawiły, że był to wyjątkowy czas, sprzyjający integracji i zacieśnianiu przyjaźni.

Wrześniowa piękna pogoda, dobre nastroje i doskonała zabawa sprawiły, że było to niezapomniane wydarzenie.