w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbył się wyjątkowy  i wyczekiwany przez mieszkańców naszego regionu koncert galowy festiwalu pn.:„ Jesienny Romans – Filmowe Barwy Miłości Różnych Narodów”, który  współorganizowali:  Powiat Legnicki, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” oraz Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

W muzycznej podróży do świata filmowych hitów udział wzięli licznie zaproszeni goście, a wśród nich: Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierd Poniźnik, przedstawiciele władz samorządowych, członkowie stowarzyszeń oraz mieszkańcy naszego regionu.

Powiat Legnicki reprezentowali: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Skarbnik Powiatu Marta Płoskińska – Soboń, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Joanna Bałasz, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Drogowego Tadeusz Chodorowski.

Uczestników wydarzenia serdecznie przywitał Prezes SK „Krajobrazy” dr Tadeusz Samborski, który nie krył wzruszenia i osobistej satysfakcji z sukcesu, jakim okazał się organizowany od 12 lat Festiwal. To muzyczne wydarzenie, wpisane w cykliczny kalendarz kulturalnych wydarzeń Ziemi Legnickiej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a udział w nim biorą kolejne pokolenia miłośników romansów i ballad. W atmosferę muzycznej przygody wprowadziła gości Aurelia Sobczak. Przed publicznością wystąpili: Barbara Twardosz - Droździńska, Teresa Ragan, Grażyna Komincz, Marcin Malinowski, Leonid Vołodko oraz Maciej Klociński.

Festiwal jest nie tylko apoteozą bezinteresownej miłości , ale również wizytówką pełnego uroku i czaru powiatu legnickiego oraz Dolnego Śląska. Tegoroczny Festiwal zagościł m.in. w Chojnowie i Prochowicach, a także w ościennych powiatach. Piękne ballady i romanse zaprosiły uczestników do magicznego, pełnego uniesień i niezapomnianych wzruszeń muzycznego świata miłości, wywołując najpiękniejsze emocje oraz cudowne wspomnienia.