Dnia 6 października  br. zakończył się termin nadsyłania prac plastycznych na konkurs pn. „Mój Eko Powiat za 25 lat”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży mieszkających na terenie powiatu legnickiego. Zadaniem uczestników było przedstawienie obrazu swojej miejscowości w przyszłości, z uwzględnieniem elementów ekologicznych, które mogą się pojawić do tego czasu.

Na konkurs wpłynęły 73 prace plastyczne, w tym 31 prac w kategorii „Szkoła Podstawowa -uczniowie klas I-III” oraz 42 prace w kategorii „Szkoła Podstawowa – uczniowie klas IV-VIII”.  Do kategorii „Szkoła ponadpodstawowa” nikt nie zgłosił pracy plastycznej.

Komisja  na posiedzeniu w dniu 18 października br. dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę: zgodność pracy z tematyką konkursu, estetykę wykonania pracy, oryginalność, pomysłowość, samodzielność, dbałość o szczegóły oraz wkład pracy.  Po przeprowadzeniu analizy prac wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych w konkursie  w 2 kategoriach:

Szkoły Podstawowe – uczniowie klas I – III:

1. I miejsce – Bruno Pluskota, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie;
  2. II miejsce – Agata Michalik, kl. III, Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach;
  3. III miejsce – Lena Kardaszyńska, kl. III, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu;
  4. Wyróżnienie – Liliana Czop, kl. „0” , Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu.

Szkoły Podstawowe – uczniowie klas IV-VIII:

1. I miejsce -  Antoni Wiśniewski, kl VI, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu;
  2. II miejsce – Karolina Głęboka, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Śląskiej
    w Kunicach;
  3. III miejsce – Kornelia Wójcik, kl. VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu;
  4. Wyróżnienie – Joanna Dudek, kl. VI,  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu.

Serdecznie dziękujemy  uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy laureatom.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w terminie, o którym poinformujemy laureatów indywidualnie.

Konkurs „Mój Eko Powiat za 25 lat” realizowany był w ramach projektu pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.