w siedzibie naszego Starostwa odbył się finał konkursu plastycznego organizowanego przez Zarząd Powiatu Legnickiego pn. „Mój Eko Powiat za 25 lat”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Jan Knychalski.

Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem było ukazanie eko powiatu za 25 lat. Celem konkursu było propagowanie działań proekologicznych wśród uczniów, zachęcenie do twórczego i aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań artystycznych, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie prace, które na niego wpłynęły wzbudziły zachwyt komisji konkursowej, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.

Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Słowa uznania i podziękowania skierowane zostały także do nauczycieli oraz rodziców uczniów.

Laureaci konkursu:

Szkoły Podstawowe – uczniowie klas I – III:

1. I miejsce – Bruno Pluskota, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie;
  2. II miejsce – Agata Michalik, kl. III, Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach;
  3. III miejsce – Lena Kardaszyńska, kl. III, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu;
  4. Wyróżnienie – Liliana Czop, kl. „0”, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu.

Szkoły Podstawowe – uczniowie klas IV-VIII:

1. I miejsce – Antoni Wiśniewski, kl. VI, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu;
  2. II miejsce – Karolina Głęboka, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Śląskiej
    w Kunicach;
  3. III miejsce – Kornelia Wójcik, kl. VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu;
  4. Wyróżnienie – Joanna Dudek, kl. VI,  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu.

Konkurs „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT” realizowany jest w ramach projektu pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.