odbył się finał konkursu fotograficznego organizowanego przez Zarząd Powiatu Legnickiego pn.: „Przyroda Powiatu Legnickiego w Obiektywie”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Jan Knychalski.

Głównym zadaniem uczestników było zaprezentowanie na wykonanych zdjęciach walorów przyrodniczych powiatu legnickiego.

Zarząd Powiatu Legnickiego podziękował laureatom za twórczy wysiłek w promowaniu walorów naszego regionu oraz odkrywanie jego niezwykłych, często mało znanych i niedocenianych zakątków. Pochwalił również za wrażliwość estetyczną i rozwijanie umiejętności obserwacji, co ma odzwierciedlenie w wykonanych pracach.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Podziękowania skierowano także do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodziców.

Laureaci konkursu:

Uczniowie klas V-VIII

1. miejsce – Filip Pieróg, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach;
  2. miejsce – Hanna Tyfel, kl. V, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach;
  3. miejsce – Maja Trautsolt, kl. VII, Szkoła Podstawowa im. 10 Brygady  Kawalerii Pancernej w Krzywej.

Szkoły ponadpodstawowe i dorośli

1. miejsce – Patryk Kowalczyk, kl. V, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie;
  2. miejsce – Julia Kamińska, kl. II, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie;
  3. miejsce – Franciszek Rombalski, kl. II, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

Konkurs „Przyroda Powiatu Legnickiego w Obiektywie” realizowany jest w ramach projektu pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.