był z pewnością wyjątkowym dniem dla kilkorga uczniów naszego powiatu oraz przybyłych w nimi nauczycieli i rodziców.

Niezmiernie miło było nam gościć laureatów konkursów, którzy osiągnęli wysokie miejsca na podium, godnie reprezentując swoje szkoły, a także Powiat Legnicki w różnych wydarzeniach poświęconych różnorodnym dziedzinom wiedzy.

Wyjątkowych gości przyjęli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska.

Wśród zaproszonych uczniów zaleźli się:

Michał Konstańczak  były uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie,  który osiągnął  bardzo dobry wynik egzaminu zawodowego – jeden z najlepszych na przestrzeni ostatnich 20 lat. Jego wzorowa praca i frekwencja z pewnością przyczyniły się do wyróżnienia i uzyskania tytułu zawodowego oraz otrzymania kwalifikacji rzemieślniczej – Świadectwa Czeladnika i zdobycia zawodu operator obrabiarek skrawających.

Niezmiernie miło było nam gościć uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 4 w Chojnowie

Annę Bogacz-Bielińską, która zajęła IV miejsce w XI edycji  konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę” organizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federacją Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Wśród osób wyróżnionych znalazła się również Alicja Nowak była uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki  w Prochowicach, która pozakonkursowo napisała pracę literacką w IV edycji konkursu literackiego „Pamiętnik Pokoleń – Świadkowie historii” opisującą i ocalającą od zapomnienia historię rodziny Katarzyny Samborskiej.

Wśród laureatów znaleźli się  uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie:

Michał Kowalczyk, którego muzyczne sukcesy i talent wysławiają Chojnów oraz Powiat Legnicki nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Jego wyjątkowe wykonanie piosenki „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej przyczyniło się do  zajęcia I miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Iveria-Brilliant w Gruzji.

Ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w spotkaniu: Aleksander Czarny i Mateusz Chylak, którzy zajęli III miejsce w Konkursie Modeli Robotów, kategoria: klasy VI – roboty operujące w przestrzeni kosmicznej – modele ruchome – UMBRELLA, organizowanego podczas II Mistrzostw Polski Robotów KGHM Polska Miedź S.A.

Cieszymy się, że wśród dzieci i młodzieży naszego regionu  są osoby ambitne, posiadające ogromną wiedzę, uzdolnione muzycznie oraz osiągające sukcesy zawodowe. Niech wręczone gratulacje i drobne upominki będą wyrazem naszego podziękowania i uznania dla Waszych osiągnięć.