w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie odbył się koncert finałowy Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim.

W wydarzeniu zamykającym tegoroczny Festiwal udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Kamil Strynkowski oraz licznie przybyli goście.

W muzyczną podróż z muzyką klasyczną zaprosił uczestników Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski. Przed publicznością zaprezentowali się: Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury oraz sopranistka Aleksandra Lisowska-Gołek. Przenikający śpiew artystów oraz wyjątkowe wykonanie utworów połączone z mistrzowską grą na organach Arkadiusza Popławskiego sprawiły, że był to koncert najwyższej klasy. Niepowtarzalny charakter wydarzeniu nadała oprawa świetlna.

Koncerty, które odbywały się w okresie czerwiec-październik pokazały jak wielką siłę oddziaływania na człowieka ma muzyka klasyczna. Dźwięki organów i innych instrumentów otaczające uczestników i wypełniające chojnowskie świątynie, magia świateł i kunszt występujących w nich artystów sprawiły, że tegoroczny Festiwal był niewątpliwym sukcesem.

Partnerzy: Fundacja KGHM Polska Miedź,  Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Rzymskokatolicka Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.