Starosta Legnicki Adam Babuśka, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska-Soboń  podpisali z firmą  DROGTIM Adam Pawłucki z Kątna umowę dotyczącą wykonania dokumentacji technicznej i kosztorysowej na zadanie pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 2179D w miejscowości Kunice”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Radny Jan Łukasz, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń.

Gminę Kunice reprezentowała Zastępca Wójta Gminy Kunice Ewa Hoszowska.

Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowo – technicznej i kosztorysowej na bazie Programu Funkcjonalno-Użytkowego składającej się z:

1. aktualnej mapy do celów projektowych;
  2. opinii geotechnicznej;
  3. decyzji środowiskowej;
  4. operatu wodno-prawnego;
  5. kanału technologicznego;
  6. odwodnienia – kanalizacji deszczowej;
  7. rozwiązań projektowych występujących kolizji z sieciami;
  8. projektu budowlanego;
  9. projektu wykonawczego;
  10. szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (SSTWiO);
  11. przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego; projektu stałej organizacji ruchu  (z zatwierdzeniem projektu);
  12. materiały do wniosku ZRID wraz z uzyskaniem decyzji ZRID;
  13. niezbędnych opracowań, pozyskanie zgód, uzgodnień, opinii niezbędnych do uzyskania decyzji formalno-prawnych na realizację inwestycji stosownie do wymagań przepisów prawa.

Koszt zadania wyniesie 299 013,00 zł. Odcinek obejmuje 1250 m drogi. Inwestycja zostanie sfinansowana przez Powiat Legnicki i Gminę Kunice.