Starosta Legnicki Adam Babuśka zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Udział w posiedzeniu wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń, Dyrektor  Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Walczak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Aneta Cybulska. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Urzędu Miasta i Gminy Prochowice, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele służ mundurowych.

Tematem posiedzenia była bieżąca sytuacja związana z wystąpieniem ogniska ptasiej grypy (H5N1) na terenie jednego z gospodarstw w gminie Prochowice. Uczestnicy posiedzenia zapoznali się z sytuacją oraz przedstawili działania, które podjęte zostały w celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się choroby. Ogniska ptasiej grypy zostały zabezpieczone i przeznaczone do wygaszenia.

Sytuacja monitorowana jest na bieżąco.