Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński  gościli w naszym Starostwie przedstawicieli władz samorządowych Gminy Krotoszyce na czele z Wójtem Wojciechem Woźniakiem oraz Gminy Kunice z Wójtem Józefem Pierogiem.

W spotkaniu udział wziął Radny Powiatu Legnickiego Artur Smęt.

Podczas konferencji on-line projektantka Pani Aneta Kudyba przedstawiła zakres i etapy prowadzonych prac zadania: wykonanie dokumentacji technicznej i kosztorysowej na zadanie pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 2179D w miejscowości Kunice”.  Przedstawiciele Gminy Kunice wyrazili opinie o konieczności zaprojektowania ścieżki rowerowej.

W dalszej części spotkania projektant Pan Artur Kołakowski omówił stan zaawansowania programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania pn. „Modernizacja drogi powiatowej nr 1250D  na odcinku Miłogostowice – Dobrzejów wraz z budową chodnika z odwodnieniem w miejscowości Miłogostowice”.

Podczas spotkania omówiono etapy  wykonania prac oraz przyjętych rozwiązań technicznych w oparciu o obowiązujące przepisy. Wszystkie czynności służą poprawie ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa pieszych.