Nieodłącznym elementem Wielkanocy jest palma wielkanocna, która symbolizuje triumf Chrystusa oraz męczeństwo śmierci. W Niedzielę Palmową tradycyjnie święcimy palmy. Kończy się wówczas okres Wielkiego Postu i  rozpoczyna Wielki Tydzień.

Gałązki palmy wielkanocnej to symbol  odnawiającego się życia i radości. Już po raz trzeci  z inicjatywy Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur pracownice Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych wzięły udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonały tradycyjne, wielokolorowe i niepowtarzalne palmy.  Warsztaty prowadziła utalentowana artystycznie pracownica Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach Pani Emilia Komaniecka. Z suszonych kwiatów, bazi, traw, witek wierzbowych, oraz  bukszpanu powstały  palmy, które przyozdobione kolorowymi wstążkami i krepiną wręczone zostały m.in. Przewodniczącemu Rady Powiatu oraz  Zarządowi Powiatu Legnickiego.

Palmy wielkanocne to tradycyjne symbole wielkanocne i jeden z wielu ważnych akcentów przed Świętami Wielkanocnymi. Jej własnoręczne wykonanie przyczynia się do zachowania pięknej i wciąż żywej tradycji.