21 marca br. odbyła się LXII (62) sesja Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Udział w posiedzeniu wzięło 17 Radnych, a transmisja z obrad dostępna była na platformie eSesja.

Posiedzenie rozpoczęło się przyjęciem  protokołów z LX (60) i LXI (61) sesji Rady Powiatu Legnickiego oraz  sprawozdania z działalności Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz  informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu legnickiego w 2023 roku, które przedstawił  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy Nadkomisarz Kamil Piasecki, a także sprawozdania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach na terenie powiatu legnickiego w roku 2023.  W dalszej części posiedzenia Starosta Legnicki Adam Babuśka przedstawił sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 29 lutego 2024 r.

Radni podjęli uchwały w sprawie m.in.:

• uchwalenia Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego,
  • przystąpienia Powiatu Legnickiego do Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody w Polsce z siedzibą w Jaworze,
  • wyrażenia zgody na utworzenie Młodzieżowej Rady Powiatu Legnickiego i nadania jej statutu,
  • utworzenia Powiatowej Rady Seniorów,
  • skargi na działania dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu,
  • zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2024 rok,
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego.

Sesja przebiegła sprawnie i bez problemów technicznych.

LXII sesja Rady Powiatu była ostatnim (wg terminarza) posiedzeniem Rady Powiatu VI kadencji i trwała 65 miesięcy. W tym czasie odbyły się 62 sesje, podczas których podjęto łącznie 400 uchwał. Komisje Statutowe Rady Powiatu Legnickiego odbyły 300 posiedzeń.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń przekazał mieszkańcom powiatu legnickiego życzenia spokojnych i radosnych  Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie Najbliższych.