W dniu 22.03.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące omówienia dokumentacji projektowych planowanych przedsięwzięć drogowych.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Legnicki  Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Wójt Gminy Ruja Paweł Gregorczuk, Radny Andrzej Rokitnicki, Kierownik Referatu w Urzędzie Miasta i Gminy Prochowice Jerzy Wacker, inspektor mgr inż. Tomasz Solawa, Dyrektor Wydziału  Dróg i Mostów  Wojciech Cichoń oraz  Główny Specjalista Wydziału Dróg i Mostów Piotr Stępniak.

W Prochowicach planowana jest przebudowa drogi powiatowej nr 2222D ul. Wrocławska. Pan mgr inż. Dariusz Rusnak przedstawił w imieniu biura projektowego wykonującego projekt stopień zaawansowania prac. Z przedstawionych informacji wynika, że nie występują problemy z uzgodnieniami, które na tym etapie powinny być wykonane. Przebudowywana projektowana droga 2222D – ul. Wrocławska w przeszłości była drogą krajową. Po przebudowaniu uzyska wymagane parametry techniczne jak dla drogi powiatowej klasy Z. Dzięki temu uzyskano miejsca do parkowania i normatywną szerokość chodnika. Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych zostaną wykonane wyniesione przejścia dla pieszych.

W drugiej części spotkania jego uczestnicy mogli zapoznać się z całym zestawem dokumentacji dotyczących planowanych remontów dróg powiatowych na terenie Gminy Ruja:

• drogi powiatowej nr 2068D w miejscowości Lasowice, długości 1450m,
  • drogi powiatowej nr 2201D na odcinku Tyniec Legnicki - Polanka, o długości 2357m,
  • drogi powiatowej nr 2192D w miejscowości Rogoźnik, o długości 306m,
  • drogi powiatowej nr 2068D w miejscowości Ruja, o długości 577m,
  • drogi powiatowej nr 2182D w miejscowości Strzałkowice, o długości 408,5m,
  • drogi powiatowej nr 2192D w miejscowości Strzałkowice, o  długości 304 m (kostka),
  • drogi powiatowej nr 2192D w miejscowości Strzałkowice, o długości 1221m (bitumiczna),
  • drogi powiatowej nr 2069D w miejscowości Usza, o długości 333m,
  • drogi powiatowej nr 2192D na odcinku Dzierżkowice - Strzałkowice, o długości 1105m,
  • przebudowy drogi powiatowej nr 2068D w miejscowości Ruja, o długości 1147 m.

Omówiono stopień wykonania dokumentacji. Planowane remonty obejmą ponad 9 km dróg. Roboty zostaną sfinansowane ze środków Polskiego Ładu, które pozyskała Gmina Ruja.