Starosta Legnicki Adam Babuśka przekazał na ręce  Dyrektor Pogotowia Ratunkowego Joanny Bronowickiej  zestawy treningowe dla ratowników medycznych Szkoły Ratownictwa PR w Legnicy.

Udział w wydarzeniu wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Grabek, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Walczak. Miło było nam gościć przedstawiciela Pogotowia Ratunkowego Pana Henryka Babuśkę,  Kierownika Szkoły Ratownictwa Wiesława Zielonkę, Rzecznika Pogotowia Ratunkowego Szymona Czyżewskiego oraz Mieczysława Krzywego Przewodniczącego Rady Społecznej przy Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy.

Przekazane zestawy ćwiczeniowe to:

• EDUCATOR KIT Treningowy Zestaw Doszpikowy  to urządzenie  treningowe do szybkiego i skutecznego wykonania wkłuć doszpikowych. To bardzo szybka i coraz częściej stosowana metoda zwłaszcza tam, gdzie z różnych przyczyn zawiodły metody tradycyjnego dostępu żylnego.
  • zestaw do pozoracji ran – pozorowane rany to doskonały sposób na naukę rozpoznawania i opatrywania urazów. Realistycznie wykonane obrażenia, pozwolą na szybsze przyswojenie wiedzy. Lateksowe rany, przyczepiane do ciała czy manekina łatwo ściągnąć po zakończeniu zajęć. Tym samym mogą być wykorzystane ponownie na następnym szkoleniu.

Uczestnicy spotkania rozmawiali także o podjęciu współpracy w zakresie szkoleń pracowników.