w miejscowości Gniewomierz (gm. Legnickie Pole)  nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: „ Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2176D w m. Gniewomierz”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń wraz z pracownikami.

Zadanie obejmowało budowę  przejścia dla pieszych na wyniesionym odcinku jezdni wraz z wykonaniem zatoki autobusowej i chodników stanowiących do niej dojście.  W ramach inwestycji  utwardzono wjazdy, wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz  oświetlenie  w strefie przejścia dla pieszych.

Inwestycję zrealizowała firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. z ceną 481 562,47 zł.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 391 153,97 zł. Powiat Legnicki zabezpieczył pozostałą niezbędną  kwotę tj. 97 788,50 zł w celu wykonania tego przedsięwzięcia.