Gra w kręgle nie jest wynalazkiem współcześnie żyjącego człowieka. Zdaniem antropologów najwcześniejsze i najbardziej prymitywne formy kręgli znane były już w starożytnym Egipcie. Pierwsze kręgle i kule były wykonane z kamienia. Obecnie gra ta jest popularną formą rozrywki – rodzajem sportu, który z powodzeniem można uprawiać każdy.

24.05 br. na terenach zielonych Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku  odbył się XVIII Turniej w Kręgle Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn: MOPS Jawor, DPS Legnica, DPS Jawor, "Niebieski Parasol" Chojnów oraz drużyna gospodarzy DPS Prząśnik. Każdą placówkę reprezentowały pięcioosobowe drużyny wraz  z opiekunami.  Turniej pierwszym honorowym rzutem otworzyli Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Jan Łukasz oraz Dyrektor DPS "Prząśnik" Piotr Janik.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody oraz okazjonalne medale.

W trakcie Turnieju dla uczestników zabawy członkowie Stowarzyszenia „Prząśnik” przygotowali słodki poczęstunek.

Organizatorem przedsięwzięcia  było Stowarzyszenie "Prząśnik". Wydarzenie było współfinansowane ze środków finansowych  budżetu Powiatu Legnickiego na realizację zadania publicznego.