12.06.2024 w naszym Starostwie odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym  udział wzięli wójtowie i burmistrzowie gmin i miast powiatu legnickiego.

Posiedzenie otworzył  Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies. Udział w spotkaniu wzięli: Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy Aleksandra Krzeszewska oraz Kierownik Legnickiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu Małgorzata Lisewska.  W obradach uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Kamila Głowińska Główny Specjalista Wydziału Architektury i Budownictwa.

Podczas spotkania omawiano procesy administracyjne związane z szeroko pojętą ochroną i opieką nad zabytkami, a także wskazano najczęściej popełniane uchybienia ze strony inwestorów i projektantów.