We wtorek 11 czerwca 2024 r. na terenach zielonych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach odbył się III Integracyjny Turniej Boccia Powiatu Legnickiego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy przy współpracy z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych. Partnerem przedsięwzięcia było Miasto i Gmina Prochowice. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego – Pana Adama Babuśki.

Podczas tegorocznej edycji rozgrywek Boccia w imprezie wzięło 7 drużyn składających się z mieszkańców i podopiecznych placówek Powiatu Legnickiego, a także reprezentacji Mieszkańców Powiatu Legnickiego.

W turnieju uczestniczyli przedstawiciele następujące drużyn:  DPS „Prząśnik” w Brenniku, DPS w Legnickim Polu, ŚDS nr 2 w Chojnowie, Drużyna „Słoneczek” z Domu Dziecka „Słoneczko” w Golance Dolnej, a także Drużyna „Koniczynki” z WTZ w Legnickim Polu i Drużyna „Warsztaciaków” z WTZ w Chojnowie oraz Mieszkańcy Powiatu Legnickiego.

III Integracyjny Turniej Boccia Powiatu Legnickiego nie tylko dostarczył emocji sportowych, ale także stał się źródłem inspiracji i wzoru integracji społecznej poprzez sport. Imprezę otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego – Pan Jan Łukasz wraz z Dyrektorem PCPR w Legnicy – Panią Joanną Bałasz. Podczas imprezy nie zabrakło gospodarza miejsca — Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki — Pani Renaty Stępień oraz przedstawicieli Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych z Przewodniczącą — Agnieszką Mietelską.

W tegorocznym finale turnieju zwyciężyli:

I miejsce – DPS W LEGNICKIM POLU

II miejsce -  MIESZKAŃCY POWIATU LEGNICKIEGO

III miejsce - Drużyna „Warsztaciaków” z WTZ w Chojnowie

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Krainę Dobrej Energii w Jezierzanach w formie karnetów, dzięki czemu będą mogły przeżyć niezapomniane chwile na terenie obiektu sportowo-wypoczynkowego położonego nad jeziorem w Jezierzanach.

Warto dodać, że zmagania odbyły się pod okiem profesjonalisty – Pana Andrzeja Maciejewskiego — Prezesa Klubu Sportowego Ikson w Głogowie, Członka Zarządu Polska Boccia, który zaszczycił swoją obecnością już po raz trzeci w rozgrywkach przeprowadzanych na terenie powiatu legnickiego.

Podczas III Integracyjnego Turniej Boccia Powiatu Legnickiego równie emocjonujące były atrakcje zapewnione dla kibiców, którzy towarzyszyli zmagającym się na boisku drużynom. Osoby chętne mogły uczestniczyć w zajęciach ruchowych w formie zumby oraz kreatywnych warsztatach plastycznych. Dla uczestników spotkania przygotowano także smaczny poczęstunek i pyszne lody.