14-15.06.2024 r. delegacja reprezentująca Powiat Legnicki uczestniczyła w uroczystościach Jubileuszu 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Tarnowie.

Powiat Legnicki reprezentowała nauczycielka Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie Halina Kiliś oraz mieszkaniec naszego regionu Leszek Buzdygan, którzy w imieniu władz samorządowych wręczyli Prezesowi Towarzystwa Witoldowi Miś list gratulacyjny wraz z pamiątkowym Miedziorytem. W wydarzeniu wzięła udział Dominika Szenderowicz pracownica Biura Poselskiego, działająca w imieniu Posła na Sejm RP Tadeusza Samborskiego, która reprezentowała Posła przy wręczaniu Krzyży Kresowych osobom zasłużonym.

W części oficjalnej uroczystości wysłuchano prelekcji z okazji 35-lecia TMLiKPW. Delegacja Powiatu Legnickiego wzięła udział w uroczystej mszy świętej w Kościele św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie. Następnie goście przeszli pod Kurhan Kresowy na Starym Cmentarzu, gdzie pod Muralem Bohaterów Zadwórza złożono okolicznościowe wiązanki i zapalono znicze.

Gratulujemy organizatorem przygotowania wydarzenia. Pielęgnowanie pamięci i patriotycznych działań na rzecz Kresów Wschodnich, a także zaangażowanie oraz determinacja w ich realizacji to niezwykle ważne działania utrwalające więź z ziemią przodków i pamięć o dziedzictwie kulturowym Kresów.

Miłym akcentem wydarzenia było poznanie historii oraz możliwość zwiedzenia Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach.