23.06.2024 r.  we wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbył się organizowany od dziewięciu lat przez Zarząd Powiatu Legnickiego Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim. Głównym celem Festiwalu jest promowanie i wspieranie twórczości artystycznej oraz popularyzacja muzyki organowej.

Uczestników  podróży w świat muzyki klasycznej wprowadził  Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, który przybliżył gościom historię Festiwalu oraz sylwetki występujących w nim artystów. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: za organami Filip Presseisen, trąbka: Rafał Czemarmazowicz oraz Marcin Król, flugelhorn - Grzegorz Krause, puzon - Jacek Bałka, puzon basowy -  Marcin Wołowiec.

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych  był źródłem niezapomnianych przeżyć estetycznych i duchowych oraz spotkaniem ze sztuką w najlepszym wydaniu.

Partnerzy: Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.