Koło Gospodyń Wiejskich „Nowowianki” z Nowej Wsi Legnickiej reprezentowało woj. dolnośląskie i powiat legnicki na „VII Pikniku Rodzinnym z Mazowszem”.

Piknik zorganizowany przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" odbył się w dniach 8-9.06.2024 r. w Otrębusach.

Wydarzenie było niepowtarzalną okazją do zobaczenia i posłuchania Zespołu Mazowsze, zarówno w klasycznym repertuarze jak i podczas wspólnego występu z Anią Rusowicz. Podczas Pikniku rozbrzmiewała nie tylko muzyka ludowa. Można było posłuchać m.in. Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej, Kapeli „Młoda Harta” czy też „Małej Orkiestry Dancingowej”.

Podczas dwudniowego wydarzenia „Nowowianki” promowały powiat legnicki, prezentując stoisko z tradycyjnymi potrawami oraz rękodziełami wykonanymi przez członkinie Koła.

Cudowna atmosfera, moc niezapomnianych wrażeń oraz piękne wspomnienia na pewno na długo zapadną w pamięci i sercach Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Nowowianki”.

W przygotowania do udziału KGW „Nowowianki” w „VII Pikniku Rodzinnym z Mazowszem” włączył się powiat legnicki.