19.06.2024 r.  podsumowano działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Legnicy  w roku szkolnym 2023/24.

Podczas wydarzenia  Odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz statuetką „Nade wszystko Dziecko” wyróżniono osoby i instytucje, które w sposób szczególny służą dzieciom – przede wszystkim tym wymagającym wsparcia i pomocy.

Wręczono również tytuły honorowe:  „Sponsor Roku”, „Darczyńca Roku”, „Działacz Roku”, „Dobroczyńca Roku” oraz „Przyjaciel Dziecka”.

Wśród wyróżnionych osób znaleźli się: Starosta Legnicki Adam Babuśka, który za okazywane wsparcie programowych działań TPD otrzymał tytuł „Przyjaciel Legnickiego Oddziału TPD” oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, której nadano tytuł „Darczyńcy Roku 2023/24”.

24 najaktywniejsze Koła Przyjaciół Dzieci z naszego regionu otrzymały puchary i dyplomy. Ranking Kół TPD szkół powiatu legnickiego w okręgu środowiska wiejskiego ukształtował się następująco:

• I miejsce: Koło Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Legnickim Polu,
  • II miejsce: Koło Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach,
  • III miejsce  rankingu Kół TPD działających w okręgu w miastach  zajęło Koło Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie, a IV miejsce Koło Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Prochowicach.

Foto: legnica.fm