Dnia 16 lipca 2024 odbyła się IV sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Jan Łukasz.

Udział w sesji wzięło 10 Radnych. Obrady transmitowane były on-line na platformie eSesja.

Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń przybliżyła Radnym szczegóły dotyczące zmian w budżecie powiatu oraz wieloletniej prognozie finansowej.

Radni jednogłośnie podjęli uchwały:

• w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości niezabudowanej, położonej w obrębie Konradówka gminy Chojnów w granicach działki numer 1003/3, stanowiącej własność Powiatu Legnickiego,
  • w sprawie podniesienia wysokości wynagrodzenia rodziny zastępczej zawodowej, prowadzącego rodzinny dom dziecka oraz rodziny zastępczej zawodowej pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego na terenie powiatu legnickiego,
  • w sprawie przyznania Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  • w sprawie przyznania Parafii Rzymskokatolickiej  pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Sesja przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Przewodniczący Rady Powiatu Jan Łukasz oraz Starosta Adam Babuśka podziękowali Radnym za udział w posiedzeniu.