W dniu 16 lipca 2024 w siedzibie Starostwa Powiatowego została podpisana umowa na realizację inwestycji drogowej: „Modernizacja drogi powiatowej nr 1250D na odcinku Miłogostowice-Dobrzejów wraz z budową chodnika z odwodnieniem w miejscowości Miłogostowice”, którą podpisali:  Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska-Soboń z firmą POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A.

Udział w wydarzeniu wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Jan Łukasz, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Radny Powiatu Legnickiego Łukasz Skoczek, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń wraz z  głównym  specjalistą Piotrem Stępniakiem. Gminę Kunice reprezentował Wójt Krzysztof Błądziński, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Sieradzki wraz z Radną Jolantą Łogin i sołtysem Miłogostowic Beatą Kujawą. Podczas spotkania obecny był Wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura wraz ze st. inspektorem ds. inwestycji komunalnych Piotrem Kosatką.

Droga powiatowa nr 1250D znajduje się na  terenie gmin Kunice i Miłkowice. Stanowi połączenie komunikacyjne dla transportu kołowego pomiędzy miejscowościami Miłogostowice i Dobrzejów, a w dalszym ciągu połączenie z miastem Legnica.  Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 1250D i 2197D na odcinku 3 553 m relacji Miłogostowice – Dobrzejów w zakresie kompleksowego remontu nawierzchni drogowej wraz z odtworzeniem poboczy i rowów odwodnieniowych. Dodatkowo w ramach zadania przewidziano budowę chodnika o długości 346 m  wraz z odwodnieniem oraz przebudowę skrzyżowania  w miejscowości  Miłogostowice. Prace będą prowadzone w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Zadaniem inwestycji jest przebudowa ww. odcinka jezdni w celu przywrócenia jej parametrów technicznych oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu oraz pieszych.

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A. z ceną ofertową 6 955 666,24 zł.

Inwestycja ma zapewnione finansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4 583 785 zł. Brakujące środki finansowe zabezpieczają wg uzgodnionych zasad: Powiat Legnicki, Gmina Kunice, Gmina Miłkowice. Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na 18.09.2026 r.