Lato to czas niezliczonych możliwości, a Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Legnicy sprawia, że wakacje są naprawdę niezapomniane.

23 sierpnia 2024 r. z  wizytą na koloniach letnich w Kudowie-Zdroju zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci gościli Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz  Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, którzy obdarowali uczestników kolonii upominkami oraz słodyczami, a wychowawcom wręczyli Albumy.

Z wypoczynku w górach  skorzystało 44 dzieci, a wśród nich 10 osób z terenu powiatu legnickiego, nad którymi opiekę sprawowało 6 opiekunów.  Dzieci wraz z wychowawcami gościli  w Hotelu Uzdrowiskowym St. George.

Program kolonii był ciekawy, a uczestnicy mieli zapewnionych wiele atrakcji m.in. zwiedzanie Kudowy-Zdroju, Pstrążni, Narodowego Parku Gór Stołowych oraz Parku Zdrojowego z degustacją wód mineralnych. Dni wypełniały zorganizowane wycieczki do skupiska skał Skalnych Grzybów, Szlaku Ginących Zawodów, a dla starszych dzieci do Kaplicy Czaszek. Atrakcją była wycieczka autokarowa do Polanicy Zdrój i Dusznik-Zdroju. Kadra organizowała zabawy sprawnościowe, kulturalne, rozrywkowe, konkursy i dyskoteki.

Wspólnie spędzony czas na rozmowach, zabawie, pełen integracji i uśmiechu sprawił, że wyjazd był bezpieczną i atrakcyjną formą wypoczynku.