29 sierpnia 2024 r. w miejscowości Dunino w gminie Krotoszyce  nastąpił odbiór końcowy dwóch zadań:

• „Remont drogi powiatowej nr 2203D w miejscowości Dunino o długości 1800 m”, którego inwestorem był Powiat Legnicki przy pomocy finansowej Gminy Krotoszyce i dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg,
  • „Modernizacja nawierzchni drogi 2203D na terenie gminy Krotoszyce”, którego inwestorem była Gmina Krotoszyce.

Łącznie wyremontowano 3700 m drogi.

Udział w wydarzeniu wzięli: Wójt Gminy Krotoszyce Wojciech Woźniak wraz z przedstawicielami władz samorządowych Gminy Krotoszyce. Powiat Legnicki reprezentowali:  Starosta Legnicki Adam Babuśka, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Członkowie  Zarządu Powiatu: Grzegorz Gapski i Zbigniew Kądziołka, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Łukasz, Radny Łukasz Skoczek, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń, Główny Specjalista Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Jolanta Korfanty, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń wraz z Głównym Specjalistą Piotrem Stępniem.

Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 2203D w miejscowości Dunino został wykonany na odcinku o długości 1800 m w śladzie istniejącej drogi przy zachowaniu szerokości jezdni 5 m oraz pobocza o szerokości 0,75 m. Z uwagi na niewielką grubość nawierzchni bitumicznej na istniejącej drodze odstąpiono od wykonania frezowania profilacyjnego. Wykonano nowe warstwy bitumiczne na ciągu głównym drogi: - warstwę profilującą z betonu asfaltowego śr. grubość 5 cm, mającej doprowadzić do uzyskania właściwych spadków poprzecznych i płynnego przebiegu osi  - warstwę ścieralną  o gr. 4 cm. Przeprowadzono remont przyległych zjazdów i zatoki autobusowej oraz odtworzono pobocza z kruszywa kamiennego o grubości 10 cm. W ciągu drogi znajduje się most, na którym rozebrano istniejącą warstwę bitumiczną jezdni do płyty betonowej i ułożono nową warstwę ścieralną. W ramach prac utrzymaniowo-remontowych wykonano naprawę zakotwienia 8 szt. słupków istniejących balustrad mostowych. Istniejące rowy przydrożne zostały oczyszczone i odmulone.

Całkowity koszt remontu wyniósł 1 518 570,34zł. Do jego sfinansowania została wykorzystana dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 745 933,50zł oraz środki finansowe  Gminy Krotoszyce-372 966,75zł i Powiatu Legnickiego 399 670,09zł.

Modernizacja nawierzchni drogi 2203D na terenie gminy Krotoszyce polegała na wykonaniu 2  nowych warstw bitumicznych- profilującej i ścieralnej, każda o grubości 4 cm. Utwardzono pobocza z kruszywa łamanego. Odmulono rowy przydrożne, przepusty, wyprofilowano skarpy. Remont drogi objął odcinek o długości 1900 m w istniejącym śladzie. Szerokość drogi wynosi 5 m, a pobocza 2x0,75cm.

Wartość robót opiewa na kwotę 2 211 878,89 zł. Zadanie finansowane było ze  środków  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 101 284,95 zł  oraz budżetu Gminy Krotoszyce.

Inwestycje drogowe  realizowane zostały przez firmę Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia.