30.09.2024 r. Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur gościli w naszym Starostwie Dowódcę 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Edwarda Chyłę.

Starosta wraz z Wicestarostą przekazali na ręce Pana Pułkownika podziękowanie dla żołnierzy, którzy wspierali Powiat Legnicki i Gminę Prochowice w akcji przeciwpowodziowej. Przez kilka dni stu żołnierzy pracowało razem ze strażakami i mieszkańcami przy umacnianiu wałów oraz patrolowaniu. Działania organizowane przez Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicję Sielicką zabezpieczyły mieszkańców przed zagrożeniem zdrowia i życia oraz skutecznie ograniczyły straty materialne.

Podczas spotkania rozmawiano o stanie  powiatu legnickiego  po przejściu fali powodziowej oraz ewentualnych dalszych potrzebach dotyczących wsparcia. Omówiono wnioski i doświadczenia dotyczące realizacji zadań z zakresu systemu zarządzania kryzysowego oraz wymiany informacji pomiędzy administracją samorządową a jednostkami Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas spotkania poruszono również tematy związanie ze współpracą na najbliższy okres.