13.10.2024 r. delegacja władz Powiatu Legnickiego reprezentowana przez Starostę Legnickiego Adama Babuśkę oraz Wicestarostę Legnickiego Janinę Mazur wraz z przedstawicielami Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej — Prezesem Zarządu Kajetanem Batorem i Wiceprezesem Zarządu Bartoszem Hejmejem  uczestniczyła w Warszawie w spotkaniu z Wiceministrem Obrony Narodowej Pawłem Bejdą.

Było to kolejne spotkanie w Ministerstwie, podczas którego poruszono kwestie dotyczące utworzenia na terenie LSSE  bazy Wojsk Obrony Terytorialnej. Sytuacja powodziowa sprzed miesiąca pokazała, że na terenie naszego regionu jest potrzeba zrealizowania takiej inicjatywy. Plan zakłada budowę bazy szkoleniowej z pełną infrastrukturą oraz strzelnicą.

MON wykazało zainteresowanie projektem, którego pomysł narodził się już wcześniej. Uczestnicy spotkania otrzymali zapewnienie, że rozmowy na temat inwestycji będą kontynuowane.

Utworzenie bazy Wojsk Obrony Terytorialnej w Legnicy byłoby korzystne dla całego regionu. Zgromadzenie i wyszkolenie potencjału ludzkiego, byłoby realnym wsparciem dla mieszkańców w sytuacjach zagrożeń, również niemilitarnych.

Władze Powiatu Legnickiego składają serdeczne podziękowania  Panu Ministrowi Pawłowi Bejdzie za przyjęcie naszej delegacji oraz Posłowi na Sejm RP Tadeuszowi Samborskiemu za zorganizowanie spotkania.