Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Klawisze dostępności wykorzystują wbudowaną w przeglądarkę właściwość accesskey. Najczęściej używane są:
 • Control + Alt + key - Mac OS
 • Alt + Shift + key - Firefox
 • Shift + Esc + key - Opera 12.1 lub starsze
 • Alt + key - pozostałe
 • Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

  Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

  UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

  §1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
  §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

  2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
  3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

 • Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Zmiana godzin pracy pracowników Wydziału Architektury i Środowiska

  Pracownicy Wydziału Architektury i Środowiska, realizujący zadania przypisane organom administracji architektoniczno-budowlanej, określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, z późn. zm.), pracują w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 800 do 1000, we wtorki w godzinach od 1500 do 1700  i w piątki wydział nieczynny dla interesantów.

 • Inspektor Ochrony Danych

  Inspektor Ochrony Danych

  Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie Powiatowym w Legnicy jest Pani Bożena Maziarska
  tel: 76-72-43-429
  pok. 231, piętro II
  e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
  Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

  Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy
  Klauzula informacyjna – monitoring

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  Nieodpłatna pomoc prawna

  Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 oraz z 2018 r. poz. 1467), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

  1. w Legnicy, pl. Słowiański 1, I piętro – pokój Nr 145 (siedziba Starostwa Powiatowego w Legnicy):
  2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, parter - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

  W obu punktach nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w poniedziałki i wtorki od godz. 800 do godz. 1200 oraz w środy, czwartki i piątki od godz. 1100 do godz. 15 00 .

 • Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów

  Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

              Urząd Miasta Legnicy,
                  pl. Słowiański 8
                  e-mail: rzecznik@legnica.eu,    tel: 76-72-121-38

   

Wydarzenia w powiecie

W Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu odbyło się II Święto Rodziny, podopieczni i przybyli goście bawili się wspaniale i nie przeszkadzało im to, że pogoda nie dopisała, ale dzięki gościnności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu, który użyczył swoich pomieszczeń, impreza mogła się odbyć. W wydarzeniu organizowanym przed nasz DPS nie mogło zabraknąć  Adama Babuśki - Starosty Legnickiego, Aleksandra Kostunia - Przewodniczącego Rady Powiatu Legnickiego, Krzysztofa Sowińskiego - Członka Zarządu Powiatu Legnickiego oraz przedstawicieli gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Mury prochowickiego zamku gościły uczestników VI edycji imprezy sportowo-integracyjnej pn. „Marszem po zdrowie”. Imprezę, która już na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń w naszym powiecie zorganizowali wspólnie, z myślą o niepełnosprawnych: Powiat Legnicki, Miasto i Gmina Prochowice, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Legnicki Adam Babuśka.

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy do Głuchowic, gdzie odbywa się X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski pod Patronatem Starosty Legnickiego Adama Babuśki. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, występy i niespodzianki.

Szczegóły programu na plakacie. 
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie wrócili z 14-to dniowego turnusu rehabilitacyjnego w Sarbinowie. Mimo, że były dwa dni podczas których pokropił deszcz, to reszta pobytu była na tyle słoneczna, że uczestnicy z powodzeniem opalali się leżakując na plaży. Poza codziennymi zabiegami rehabilitacyjnymi podopieczni, w zależności od kondycji i możliwości, odbywali dłuższe lub krótsze spacery wzdłuż plaży, a nawet kilkakrotnie do pobliskiej miejscowości – Chłopy. Dla niektórych naszych podopiecznych był to nie lada wyczyn i za to otrzymali gromkie oklaski!  Wyjścia na basen, malowanie kamieni wspólnie zebranych na plaży, wyprawa statkiem to zajęcia, które podobały się wszystkim. Była też podróż Ciuchcią  do Gąsek oraz do Mielna, gdzie można było zwiedzić m.in. latarnię morską. Wieczorki taneczne oraz ogniska z pieczeniem kiełbasek to wieczorne zajęcia, podczas których podopieczni mieli możliwość wytańczyć się do woli, porozmawiać, żartować, grać na gitarze i wspólnie śpiewać piosenki. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i wypoczęci. Z naładowanymi „bateriami” oraz pełni pozytywnych wspomnień.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy gościła uczestników konferencji „Finanse na rozwój Jednostek Samorządu Terytorialnego”. Organizatorem konferencji był Związek Pracodawców Polska Miedź oraz KGHM Polska Miedź S.A.  W spotkaniu dedykowanym współpracy samorząd-pracodawcy udział wzięli przedstawiciele powiatu legnickiego: starosta legnicki Adam Babuśka, przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, wiceprzewodniczący Paweł Grabek, wicestarosta Janina Mazur, członkowie Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Grzegorz Gapski  oraz zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Kamil Strynkowski.

 

Starosta Legnicki Adam Babuśka, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski oraz Radny Powiatu Legnickiego Artur  Smęt mieli przyjemność gościć panią Minister Beatę Kempę.
Spotkanie było okazją do rozmów na temat zmagań, jakie stoją przed samorządowcami w najbliższych latach.